Mēs izmantojam sīkfailus, lai uzlabotu vietnes veiktspēju, piedāvātu jums labākas pārlūkošanas iespējas un atvieglotu satura koplietošanu. Sīkfaili ir informācija, kas ir saglabāta datorā kā vienkārši teksta faili, kurus mūsu serveris var nolasīt un saglabāt. Šie faili nesatur jutīgu informāciju.
Turpinot pārlūkot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkfailu lietošanai. Vairāk informācija šeit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Fibo Efekt

13 06 2017

Turpinot attīstīt materiālu sortimentu, Saint-Gobain, FIBO bloku ražotājs Baltijas tirgū, ar šo gadu piedāvā FIBO blokus ar jaunām, efektīvām īpašībām – FIBO Efekt blokus. Tie sevi jau ir pierādījuši gan Skandināvijas, gan Baltijas valstīs ar savām FIBO bloku priekšrocībām ēku sienu būvniecībā.

FIBO Efekt bloku atšķirības un priekšrocības
Jaunie FIBO bloki atšķiras no iepriekšējiem ar to, ka klasiskais FIBO keramzītbetona bloks tiek aizstāts ar FIBO Efekt blokiem, kuru vertikālajās šuvēs ir izveidots gropes savienojums, kas sniedz virkni priekšrocību:

  • iespējama sienu izbūve bez mūrjavas vertikālajās šuvēs, jo bloku savienojumu nodrošina gropes – rievas savienojums;
  • šādā veidā tiek atvieglota taisnas sienas izbūve un veidojas gludāka mūra virsma;
  • rodas iespēja samazināt mūrjavas patēriņu, kā arī tiek samazināts nepieciešamo apdares materiālu apjoms;
  • ātrāka mūrēšana un atvieglota apdares darbu veikšana, kas sniedz laika ekonomiju.

 


Pašlaik daudzi pievērš uzmanību būvniecības procesu efektivitātei, un arī jaunie Fibo Efekt bloki dod iespēju padarīt sienu mūrēšanu efektīgāku. Jauno bloku izmantošana ļauj par ~10...15% samazināt mūrēšanas laiku, un par ~10...15% samazinās arī mūrjavas patēriņš.

Jaunā tehnoloģija paredz FIBO Efekt blokus nodalīt pēc to pielietojuma veida – ārsienu un nesošo konstrukciju izbūvei, kā arī iekšsienu un starpsienu izbūvei. Iekšējām sienām ir paredzēti 100 un 150 mm biezi bloki (sienu biezumam) ar izmainītu bloka augstumu – 250 mm. Tie ir par 65 mm augstāki nekā līdz šim izmantotie FIBO standarta bloki. Tas ļauj ar 4 bloku rindām sasniegt 1 m sienas augstumu (līdz šim, ar FIBO standarta blokiem, bija nepieciešamas 5 bloku rindas). Šādā veidā uz vienu sienas kvadrātmetru ir nepieciešami 8 bloki līdzšinējo 10 bloku vietā.

Savukārt, ārsienu un nesošo konstrukciju izbūvei paredzēti FIBO Efekt bloki ar biezumu 200, 250 un 300 mm. To izmērs saglabājas līdzšinējo FIBO standarta bloku izmērā. FIBO Efekt bloku inovatīvais gropes savienojums dod iespēju būvēt bez mūrjavas vertikālajās šuvēs, līdz ar to celtniecība noritēs ātrāk, ekonomējot laiku un materiālu izmaksas.